Červenec14

Sobota

Autor: Petr

Ahoj kamarádi a rodiče!
Dnes proběhla již tradiční Želivská pouť, která je již předposledním táborovým dnem.
Nedělní ráno bude již ve znamení nedočkavého čekání na budíček, úklidu tábora a přípravy na odjezd domů.
Pro jistotu posílám několik informací k návratu:
Příjezd dětí je v neděli 15. 7. 2018, pravděpodobný čas návratu kolem 15:30hodin opět na parkoviště před zimní sportovní halu HC Slavia.

Červenec10

Úterý

Autor: Ivoš

Dnes dle tradice, se rozběhl den zálib. Naši svěřenci si mohli vybrat, zda se zúčastní deskových her, nebo se budou věnovat míčovým hrám, či se procvičí ve střelbě z luku, vzduchovky, nebo opravdického revolveru (střílelo se náboji ráže 5,6mm - 22 flobert).
Dvě další skupinky se snažily protáhnout těla v lanovém centru a naučit se základy ovládání člunu. Zvláště Ti, co měli, v zálibách vodní hrádky si den opravdu užily. Jelikož po 11hod. začalo na hodinu docela slušně pršet, tak měli vodu jak pod lodí, ale i nad lodí, ba i v lodi. Naštěstí jsme byli připraveni i na tuto možnost, tak nás to nijak nepřekvapilo. Turistický oddíl, přinesl misky plné lesních plodů, tak doufejme, že jim v kuchyni vyjdou vstříc a něco dobrého jim z toho připraví. Večer nás čeká celotáborová diskotéka a pak zasloužený spánek.
Hezký den.

Červenec8

Neděle

Autor: Ivoš

GUNS N´ ROSES – Pistole a růže Po rýžování zlata v řece a namáhavých pistolových soubojích s psanci a desperáty, ve stylu westernového příběhu „Rychlejší než smrt“, se přeživší osadníci vydali dál na strastiplnou cestu k západní hranici vysočinské prérie, aby se dostali do dalšího cíle, a to městečka Energetictown. To se nachází v malebném údolí, půl míle od městečka Sedlicetown a čtyři míle proti proudu od města Zelivcity. Zde napojili a nakrmili koně a po důkladné očistě uprášených a upocených těl spočinuli v místním ubytovacím zařízení. Místní šerif si v Energetictownu určitě udrží klid a pořádek, protože jeho vězení je pověstné po celém divokém západě. A v případě uvěznění nějakého provinilce, je jasné, že ten na chystaný zítřejší Country večer může zapomenout.
Další skupinka je na cestě za kapitánem Grantem na konec světa. Odpoledne dorazila k opuštěnému zlatokopeckému tábořišti a hned zabrala prázdné plátěné příbytky a znovu rozhořela již vyhaslá ohniště. Jak se jim povede dále a zda budou úspěšní a najdou kapitána, se dozvíme až za nějaký čas. Každopádně jejich další cesta určitě povede po vodě, protože si nechali připravit člun.
No a nejmenší růžičky? Ti mají od včerejška službu a pomáhají udržovat čistotu a pořádek v Energetictownu a těší se, že již zítra dorazí Pony Express s očekávanou poštou. Dnes v noci je čeká přespání v divočině pod širým nebem.

Červenec7

Sobota

Autor: Ivoš

Slunce je zlatou skobou na obloze přibitý.
Pod sluncem, sedlo kožený.
Pod sedlem kůň,
pod koněm, moje boty rozbitý
a mladý ruce sedřený.

Dopředu jít, s tou karavanou mraků.
Schovat svou veš, pod stetson děravý.
Jen kousek jít, jen chvíli do soumraku.
Až tam, kde svítí zlato,
zlato, z řeky divoký.

Jen kousek jít, jen chvíli do soumraku.
Až tam, kde svítí zlato,
zlato, z řeky divoký.

Zdravíme z prosluněného zálivu řeky z obce Kletečná. Šest skupinek osadníků pod vedením zkušených prospektorů sem dorazilo včera v podvečer po strastiplné cestě. Ta vedla přes hory a doly, přes nebezpečná území divokých indiánů. Nevím, zda se do vytouženého cíle dostaly všechny jejich saně i se sněžnými psy, ale osadníci určitě do jednoho. Dnes po snídani by měli zkoušet štěstí s takzvaným rýžováním. Zda je řeka zlatonosná, poznají, až když naberou do pánve ze dna potoka směs štěrku a písku. Za neustálého kroužení by se z ní postupně měly odplavovat lehčí částice. Při doplňování vody a správné rotaci pánve po určité době dochází k tomu, že těžší prvek zůstává na dně pánve, zatímco lehčí částice jsou odplaveny s vodou. Díky tomu, že drahý kov, je devatenáctkrát těžší než voda a desetkrát těžší než písek, zůstává v pánvi. Teda pokavaď si ho neopatrnou manipulací nevylejete zase zpátky do řeky. No držme jim palce. K obědu si sami budou vařit v kotlících pravou prospektorskou bramboračku. Druhý chod, bizoním masem plněné bramborové knedlíky přiveze povozem potulný kovboj.
Mladší oddíly si hrají v lesích na piráty, další jsou na výletě někde na Vřesníku. Odpoledne se jedna část vydá na poznávání a sběr lesních plodů, druhá se bude připravovat na nadcházející Olympiádu a nejmenší holčičky a kluci mají třetí etapu jejich celotáborové hry „Říše fantazie“.

P. S. Úvodní text jsem si vypůjčil od pana Karla Kryla. Bez jeho svolení jsem si dovolil ho malinko předělat.

Červenec6

Pátek

Autor: Petr

Ahoj vám všem, posíláme pozdrav ze Želivky a stručný přehled dalších událostí. Nejstarší oddíly budou mít dnes dlouhou cestu ke zlatonosné řece (v rámci etapové hry), kde si budou muset postavit tábor, připravit ohniště, rozdělat oheň, zajistit a uvařit si večeři. Děti ze středních oddílů si budou dnes dopoledne hrát v lese, provádět tzv. kaňoning (pokud bude hezké počasí) a připravovat se na olympiádu. Odpoledne mají děti další část etapové hry s názvem „ přechod přes Andy“ a večer si zahrají míčové hry a zazpívají u kytary. Nejmladší oddíly jsou dnes na výletě na Velkou přehradu v Sedlici. Odpoledne budou nacvičovat jednotlivé sportovní disciplíny na olympiádu, aby jejich výkony byly co nejlepší. Večer před spaním si poslechnou pohádku na dobrou noc. Dnešní počasí je přímo ideální na výlety, protože není horko ani zima, a ani nám tady neprší (zatím). Do galerie jsem přidal pár fotek od nejstarších oddílů.

Červenec3

Úterý

Autor: Petr

Ahoj kamarádi a rodičové, moc Vás zdravíme. Dnes měly nejstarší děti první část etapové hry „Zlatá horečka na Želivce“, ve které se připravovaly na cestu do Ameriky. Musely si sehnat dostatek prostředků na lodní lístek a poté si připravovaly měšce na zlaté valouny, které tam budou hledat. Odpoledne pak posilovaly v lanovém centru. Střední děti byly dnes na procházce na Velkou přehradu, v Sedlici, na borůvkách. Večer pak proběhla druhá část zahájení jejich etapové hry „Děti kapitána Granta“. Nemladší děti si během dopoledne hrály v lese na Rangery, odpoledne se pak zdokonalovaly v tábornických dovednostech a na večer měly zahájení vlastní etapové hry „Nekonečný příběh“.

Červenec1

Neděle

Autor: Ivoš

Počasí nám přálo i dnes dopoledne, kdy děti procvičovaly zdravovědu a práci s buzolou. Odpoledne začala první z celotáborových her nazvaná "Děti kaptána Granta", která čerpá z námětů Julese Verna. Děti čeká nástup a po něm spustíme první táborovou diskotéku.

Můžete se podívat do fotogalerie na první fotky.

Červen30

Cesta a ubytování

Autor: Ivoš

Opět vás po roce zdravíme z našich webových stránek. Cesta na Želivku proběhla bez problémů. Děti se ubytovaly v chatkách a stanech a po obědě vyrazily na první odpolední proram, který spočívá ve výletech po okolí a v seznámení se nebo připomenutí si míst, kde před rokem trávily prázdiny.

Večer nás pak čeká první táborák.

Červen1

Než vyrazíme

Autor: Petr

Základní informace

Sraz na placeném parkovišti před zimní sportovní halou HC Slávia, Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice, vedle budovy Pražské energetiky, a.s., dne 30. června 2018 v 8:30 hod. Plánovaný odjez autobusů je v 9:00 hod.

Před odjezdem je potřeba předat příslušným vedoucím v nezalepené a podepsané obálce:

  1. Oboustrannou kopii průkazu zdravotní pojišťovny.
  2. Prohlášení o bezinfekčnosti – nesmí být starší než 1 den.
  3. Léky, které dítě užívá - v sáčku s vyznačením jména dítěte a přiloženým seznamem léků s přesným dávkováním