Červenec14

Želivské zprávy

Autor: Ivík

Haló, haló po delší době se hlásíme z údolí malebné řeky Želivky. Hry probíhají podle plánu, z nejnovějších včera byly Želivské Olympijské hry. Ač to ráno nevypadalo, uskutečnily se za velice slušného počasí. Sportovci soupeřili čestně a dle pravidel fair-play. Jak již bylo řečeno na začátku před zahájením: “Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a závod dokončit.“ A to se povedlo. Po slavnostním ukončení her za přítomnosti boha Dia a jeho bohyní byl zhašen olympijský oheň a tábor se ponořil do tmy. Unavené a spokojené děti se zavrtaly do svých pelíšků a okamžitě usnuly. Do konce tábora nám zbývají už pouze dvě noci, ale přes den nás čeká ještě dokončení etapovek a v sobotu velká Želivská pouť, na kterou se všichni moc těší. Po jejím závěru, děti čeká rozlučková diskotéka a pak už jen balení, úklid a cesta domů, kde na ně budete čekat Vy, šťastní rodiče. Čas návratu je pravděpodobně v 15:30 hodin (dle průjezdnosti dálnic) na parkoviště před zimní sportovní halu HC Slavia, Praha 10 ulice Na Hroudě.

Červenec9

Nedělní ráno

Autor: Ivoš

Je neděle ráno, hlídka líně posedává u ohniště, když tu se ozve zapraskání větviček. Hlídka zpozorní a zaměří svůj zrak do míst, kde se ozývá šramot. Náhle se na kraji porostu objevuje pár postav. Hlídka zase skloní svůj zrak k ohništi a jen tak mimochodem prohodí „Už jsou tady“. Služba je klidná, protože žádné nebezpečí nehrozí. To se na snídani do tábora, z okolních luk a lesů, postupně vrací oddíl po oddílu. Jdou potichu, jako správní zálesáci, vždyť také přespávaly pod širým nebem. Zbytek tábora ještě spí a o jejich příchodu nemá ani tušení. Jelikož čas nás neúprosně tlačí a díky zkrácení tábora ho máme opravdu málo, musí být využita každá chvilka. Proto letos po dlouhé době, nemáme náš třídenní puťák. Snažíme se to dětem vynahradit jiným způsobem. Dnes po snídani odchází na celodenní výlet (s přespáním venku) další část tábora a jejich návrat je plánován na zítřejší dopoledne. Počasí nám přeje, tak je nutné to využít. Marodka zatím zeje prázdnotou a mimo drobných odřenin jsou všechny děti zatím zdravé. Dnes to vypadá zase na krásný den, velké oddíly budou pátrat pod dohledem Sherlocka Holmese po zloduchovi, část středních oddílů bude na celodenním výletu, a ty nejmenší mají službu. A mezi tyto činnosti se pokusíme vsunout nějaké to koupáníčko.

Mějte se fajn a užívejte slunečné neděle. Ivoš.

Červenec6

Čtvrteční zprávy

Autor: Petr

Poslední dva dny si už konečně užíváme sluníčka a teplého počasí. Dokonce někteří z táborníků vyzkoušeli i bazén. Všechny oddíly už odstartovaly své etapové hry a děti postupně sbírají tábornické zkušenosti a také body do svých her.

Podařilo se nám do Prahy a následně i na web doručit pár fotografií, a tak se v galerii můžete podívat, co děti dělají a jak zvládají táborový program.

Červenec4

Zprávy ze Želivky

Autor: Petr

Zdravíme z malebného údolí naší krásné Želivky. Počasí je tady zatím relativně pěkné, takže se plně můžeme věnovat našim programům, co si pro nás vedoucí a praktikanti připravili. Je ale pravda, že my všichni bychom si v hloubi duše přáli, aby sluníčko přidalo na své intenzitě, a mohli jsme se věnovat tomu, co máme na létě rádi asi nejvíc, a to vodním radovánkám. Včera večer, když se setmělo, čtyři nejstarší oddíly zahájily celotáborovou hru s názvem Sherlock Holmes. Mladší děti zahájení teprve čeká, a protože ani děti nevědí, co je čeká, tak to zatím bude překvapení i pro Vás. Přejeme pěkné úterý a zdravíme do Prahy.

Červenec2

Neděle 2.7.

Autor: Petr

Včera večer jsme měli zahajovací táborák s kytarou, který připravil služební oddíl. Noc byla klidná a ráno trochu pršelo. Byl posunutý budíček (neděle) a během dopoledne se počasí vybralo až na slunečno. Děti se během dne seznamovaly se zdravovědou a ostatními tábornickými dovednosti. Někteří vyrazily poznávat či si připomenout okolí jako je Valcha, Malá přehrada či Vřesník. Dnes večer začíná seznamovací diskotéka pro všechny oddíly.

Zítra je v plánu hrát Soft, orientační běh, sběr lesních plodů, hon na lišku a další hry. Více zjistíte z denního programu na pondělí.

Červenec1

První zpráva ze Želivky

Autor: Ivík

Příjezd

Hlásíme, že všechny autobusy našly to správné údolí a dovezly děti i vedoucí ke správnému táboru. Na dálnici nás sice zdržela americká vojenská kolona, ale i přes drobné zdržení šlo všechno hladce. Po příjezdu si děti rozebraly kufry a tašky a zabydlely chatičky. Už také ochutnaly dobroty z místní kuchyně a po dobrém obědě odpoledne vyrazí na první prohlídku okolí.

Květen25

Než vyrazíme

Autor: Petr

Základní informace

Sraz na placeném parkovišti před zimní sportovní halou HC Slávia, Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice, vedle budovy Pražské energetiky, a.s., dne 1. července 2017 v 8:30 hod. Plánovaný odjez autobusů je v 9:00 hod.

Před odjezdem je potřeba předat příslušným vedoucím v nezalepené a podepsané obálce:

  1. Oboustrannou kopii průkazu zdravotní pojišťovny.
  2. Prohlášení o bezinfekčnosti – nesmí být starší než 1 den.
  3. Léky, které dítě užívá - v sáčku s vyznačením jména dítěte a přiloženým seznamem léků s přesným dávkováním