Červenec16

Den šestnáctý

Autor: Petr,

Ahoj kamarádi a rodiče!

Zítra u nás vypukne velká ŽELIVSKÁ POUŤ, která je již předposledním táborovým dnem. Pondělní ráno bude již ve znamení nedočkavého čekání na budíček, úklidu tábora a přípravy na odjezd domů.

Pro jistotu posílám několik informací k návratu:

Příjezd dětí je v pondělí 18. 7. 2016, pravděpodobný čas návratu kolem 15:30hodin opět na parkoviště před zimní sportovní halu HC Slavia.

Petr

Červenec15

Den patnáctý

Autor: Lenka,

Naposledy jsem se na Želivku podívala jako dítě před více než 10 lety. Letos jsem dostala opět možnost jet na tento tábor jako oddílová vedoucí. Na první prázdninové týdny, které jsme tady společně trávili, jsme vzpomínali ještě celý zbytek léta a dodnes bych dokázala vyjmenovat některou ze starých etapových her. Někteří z nás se na táboře naučili poprvé postavit stan, rozdělat oheň nebo sjet na raftu řeku.

Před odjezdem jsem si představovala, jak se tábor za ta léta asi změnil a jestli některá známá místa ještě vůbec poznám. Při prvním vstupu do tábora jsem byla příjemně překvapena, že vidím opět známé chatičky a stožár s táborovou vlajkou, jako tomu bylo dřív. Přibylo několik vylepšení, jako je lanové centrum a lepší sportovní vybavení, např. elektro koloběžka…kouzlo tábora je však pořád stejné. Letos mají děti tři etapové hry podle věkových kategorií a k tomu spoustu dalších zajímavých her. Nesmím zapomenout na Puťák, na který jsme se vypravili všichni od nejstarších, až po ty nejmladší a přespali jsme mimo tábor v předem připraveném tábořišti. Opékání buřtů a hraní na kytary se všem se moc líbilo, takže i nejmenší to zvládli na jedničku. Máme za sebou i Den zálib, kdy si každý může vybrat jednu z mnoha sportovních nebo výtvarných aktivit a před námi je nyní ještě Želivská olympiáda a pouť. Program je to jako každý rok nabitý, ale s partou nadšených lidí, jako jsou všichni oddíloví vedoucí, zdravotníci, sporťák a samozřejmě náš hlavní vedoucí, jeho zástupce a další táborový personál, to bude určitě hračka. Jsem ráda, že to, co je hlavní podstatou tohoto tábora zůstává a snad si i letos všichni odvezou spoustu zážitků a nových přátelství, jako v minulých letech.

Červenec14

Den čtrnáctý

Autor: Ivoš

Prší krásně,

nebe změnilo se v konev plnou vláhy,

všechny trable vedra pozbývají váhy,

každá kapka je jak jedno slůvko básně.

Prší krásně, …….

Už je to tady, nastaly nám deštivé dny. Pršet začalo ve středu navečer. Nepřetržitě pršelo celou noc, dnešní dopoledne a zdá se, že to vydrží až do večera. Vybavila se mě scéna z jednoho českého filmu. Děda Komárek stojí mezi futry a jadrně toto počasí okomentuje. Jelikož program je naplánován na varianty suché i mokré, tak nás to v ničem nijak neomezuje. Bohužel na dnešní večer ale máme naplánováno slavnostní zahájení Olympijských her. No a zítra, tj. v pátek, by od rána měly probíhat klání mezi jednotlivými státy. Prosím, držte nám palce, ať nám počasí vyjde. Představoval bych si to takto. Cca v 19 hod . by pomalu přestávalo pršet a od  20 hod. by již ani nekáplo. To by mělo vydržet zhruba tak do pondělního večera. Protože, na sobotu je plánováno dokončení všech her a v neděli jak už bývá zvykem, začíná želivská pouť. Pak už jenom zabalíme a v pondělí po obědě vyrážíme k domovu. Tak snad se mé představy vyplní!! Co říci na závěr? Nálada v táboře je zatím dobrá. Jak u dětí, tak u vedoucích. Únava se ještě nějak rapidně neprojevuje, ale co není dnes, tak bude určitě později. Fotografie se snažíme stále přidávat, ale jde to opravdu hodně, hodně pomalu. Nezapomeňte, že jsme v lese!

Červenec13

Den jedenáctý

Autor: Králíčci a Superchlapi

Dnešní služba vyšla na nejmladší oddíly „KRÁLÍČKY“ a „SUPERCHALPI“. I když jsme nejmladší, tak se ničeho nebojíme. Od začátku tábora se učíme samé nové věci. Už umíme uzlovat, šifrovat, rozeznávat typy ohňů. Zároveň si stále hrajeme. Naučili jsme se některé míčové hry, které nás moc baví. Naše etapová hra se jmenuje „Po stopách pravěkých lovců“. Hra se odehrává v době, kdy se blíží další doba ledová. Pratáta PIM, pramáti POLA, pravěká dcera ZULA a pravěký syn SEK, společně s dětmi opouští původní kraj a vydávají se hledat nový domov. Za mušličky, které si vydělali, si mohou koupit amulet. Ve vybraném území si staví chýše a také si vyrobí nové hliněné nádobí. Uloví mamuta a seberou vejce PRETODAKTYLOVI. Ještě nás čeká závěrečná noční etapa. Užili jsme si také puťák, kde jsme jezdili na raftech, koupali se, opékali buřty a hlavně spali ve stanech. Všichni jsme si to moc užili. Na službu jsme se moc těšili. Střídali jsme se na hlídkách a používali vysílačky. Ještě nás čeká spousta zábavy, rychle to uteče.

Zdraví Králíčci a Superchlapi

Červenec12

Den dvanáctý

Autor: Ivoš

Den zálib.

Dnešní den je den volnočasový. Naši svěřenci si mohou vybrat dle svého vkusu a chuti činnost, která je baví. Na výběr mají hrátky s lany, ruční a výtvarné práce, navlékání korálků, vodní hrátky, míčové hry, turnaj v pinčesu, deskové hry, střelba z luků a vzduchovek. Ve večerních hodinách tu bude oblíbená diskotéka. Činností je poměrně dosti, jen stačí zvolit tu správnou. Ve vzácných chvilkách prostojů mohou prohánět elektro koloběžku. Doufejme, že nám vydrží počasí. Celou noc pršelo, ale těsně před budíčkem, jako mávnutím kouzelného proutku, déšť ustal a zatím z nebe nic nepadá. Aktuální teplota je 23°C. Je jasné, že dnes nebude takové horko, jako včera, kdy dosahovaly teploty na 35°C. Proto jsme také celý den zasvětili koupání a odpočinku na pláži u Trnávky. Děti si užívaly slunce a vody od rána až do pozdního odpoledne. To, že nebude takové vedro jako včera, nám vůbec nevadí, ba je to pro nás i lepší. V tom neskutečném dusnu je člověk hned vysílen, zatím co při třiadvaceti stupních je stále fit. Zítra nás čeká kvalifikace na olympiádu a pokračování etapovek.

P. S. Fotografie s označením oddílů se nacházejí v galerii. Stačí se jen pozorně podívat. 

Červenec10

Den desátý

Autor: Oddíl - Rebelky

Dnešní den patří služba 8. oddílu – Rebelkám. Název oddílu jsme si vybraly podle toho, že rády řádíme v táboře i na různých hrách a soutěžích. Jsme parta super holek a žádná překážka pro nás není dost velká. Hravě jsme si poradily nejen s dnešní noční službou, ale i s celotáborovou hrou s názvem Hunger Games, kde jsme cvičily lukostřelbu, hod na cíl, zdravovědu a paměť. V druhé etapě celotáborové hry jsme vyráběly vlajky a vymýšlely pokřik našeho etapového oddílu, kde jsme společně s dalším oddílem holek a kluků. V rámci dnešní služby jsme uklidily celý tábor a pomáhaly při tréninku na Olympiádu, která nás čeká v pátek. Jako správné tábornice jsme absolvovaly puťák a přespaly ve stanu. Na nudu tady nemáme čas a těšíme se na další táborové dobrodružství.

PS: posíláme pozdrav Aničce Havelkové a přejeme jí, ať se brzy uzdraví J, je to super parťačka!

Čauky mňauky REBELKY

Červenec9

Den osmý a devátý

Autor: Oddíl - Hvězdy

Dnešní den vyšla služba na náš oddíl č. 7 – Sparťani, ale moc jsme si ji neužili, jelikož začal puťák a služby se nám přerušila. Po dlouhé cestě jsme se v pořádku vrátili z putovního tábora. Cesta vedla přes velkou přehradu s několika zastávkami na občerstvení. Puťák se vydařil, sluníčko nám svítilo, tak došlo i na opalování. Večer následovalo opékání špekáčků a zpívání táborových písniček. Po návratu do tábora jsme provedli celkovou očistu těla a odpoledne strávili odpočinkem a koupáním v našem přírodním koupališti, jelikož sluníčko dost pálilo. Večer jsme pokračovali v naší táborové hře Hunger Games, naposledy před porotou. V žádném případě tu nemáme čas na nudu a těšíme se na další krásné dny na táboře.

Sportu zdar Vaši Sparťani

Červenec7

Den sedmý

Autor: Oddíl - Upírky

Dnes vyšla služba na náš oddíl, UPÍRKY. Odpoledne jsme si s pomocí SUPERCHLAPŮ nanosily dřevo na oheň, takže jsme se při noční hlídce mohly pěkně zahřát.  Tábor jsme uhlídaly přes den, nejvíce nás bavilo povídání přes vysílačku. Dopoledne jsme se věnovaly úklidu tábora a zbyl nám čas i na míčové hry. Odpoledne nás čekala druhá etapa naší celotáborové hry s názvem „Hunger games“. Spolu s oddíly FC Nekopnem si , Sparťany a Rebelkami, jsme byli vylosování jako splátci za jednotlivé kraje PANEMU, kteří budou bojovat o vítězství v aréně, která se nachází u našeho hlavního města Kapitol. Panem je kontinent, který jako jediný zůstal na Zemi po přírodních katastrofách a je na místě bývalé Severní Ameriky. Dělí se na 12 krajů, z nichž se každý zabývá nějakým průmyslovým odvětvím a vše, co vyrobí nebo vypěstují, Kapitol rozděluje mezi všechny kraje. Kdysi dávno se kraje proti Kapitolu vzbouřily, ale byly poraženy. Od té doby se každoročně konají Hladové hry, kdy každý kraj zastupují vylosovaní splátci.  V první etapě jsme prošli výcvikem pod vedením trenérů z řad bývalých vítězů her. Naučili jsme se, jak najít potravu, trénovali jsme lukostřelbu, obratnost a další důležité disciplíny. V dnešní etapě jsme měly pak za úkol připravit si prezentaci svého kraje, kterou pak předvedeme před porotou. Je to velmi důležitá součást her, protože dobré známky od poroty nám pomohou získat sponzory. Proto jsme si vyrobily vlajky, vymyslely společný pokřik a připravili si různé zajímavosti o krajích, které reprezentujeme. Před porotu ale předstoupíme až po návratu z puťáku, protože dnes už bychom to nestihly. Náš táborový program ale netvoří jen celotáborová hra. V prvních dnech jsme se prošly po okolí, byly jsme se podívat na Valše i na malé i velké přehradě. Také jsme společně s FC Nekopnem si, Sparťany a Rebelkami hrály Piráty a lodě nebo Rangery, což jsou super hry, ale musí je hrát více lidí.

Dále bychom chtěly poděkovat dětem z nejstarších oddílů, které (nejen) pro nás připravily v okolí tábora různá stanoviště, kde nám trpělivě vysvětlovaly nejrůznější tábornické dovednosti, jako uzlování, šifrování a základy zdravovědy. Také nás naučili postavit různé typy ohnišť a postavit stan. To se nám bude hodit na puťáku, na který zítra odcházíme. Ráno si zabalíme věci a po snídani se vydáme na Kletečnou, kde přespíme ve stanech a v sobotu ráno se zase vrátíme do tábora. Počasí nám přeje, takže kdykoliv máme volnou chvilku, jdeme se osvěžit do bazénu. Tábor si užíváme a těšíme se na další hry. které nás ještě čekají.

za všechny Upírky Ála

Červenec5

Den pátý

Autor: Oddíl - Hvězdy

5. červenec je pro Hvězdy dnem služebním. Celou noc jsme tedy hlídaly po dvojicích na vlajkokládě s ohněm a noční svačinou. Hlídka proběhla, až na tu vlajku, bez problémů. Díky tomu, že jsme byly hlídkový oddíl, nemusely jsme na rozcvičku, jupíííí! Celé dopoledne jsme hrály Piráty a lodě, tedy hru o převážení zboží mezi přístavy. Hraje se v hustém lese nad Malou přehradou.  Stihly jsme si ji zahrát dvakrát. Nevíme zatím, kdo vyhrál, stále čekáme na výsledky. Odpoledne jsme uklízely celý tábor, jako vždy papírky, šišky a další…. Pak už klasika, večeře, nástup a večer jsme hrály přehazku. Zítra vyrážíme na puťák, uffff.

Holky Hvězdy

Červenec4

Den čtvrtý

Autor: oddíl - Ádé Hádé

4. července je pro náš oddíl, s názvem Ádé Hádé, dnem služebním. V noci jsme tábor ustrážili a tím splnili část povinností, které se službou souvisí. Ráno nebyla rozcvička a po hygieně a úklidu následovala vydatná snídaně. Čas hrozně letí, proto ihned po snídani nás vedoucí rozdělili do šesti skupin na etapovku. Tři skupiny šly plnit úkol do lanového centra a další tři odjely do Želiva na raftech. Po obědě a poledním klidu se skupiny vyměnily a všichni si tak užili celý den. Před večeří jsme ještě stihli uklidit tábor a připravit tábor pro další noční službu. Kdo si myslí, že večeří a nástupem vše končí a jde se spát, ten se mýlí. Hra s názvem Žahouni se hraje po tmě mimo tábor a velmi se nám líbí. Zvládli jsme tři kola. Čtvrtý den byl náročný, ale zábavný.
Kluci z Ádé Hádé

Červenec3

Den třetí

Autor: oddíl - Koťátka

3. července jsme dostali službu my, oddíl Koťátek. Na hlídku se vstávalo špatně, měli jsme po diskotéce. Po snídani jsme již byli připraveni na program, kterým byly táborové dovednosti. Společně s nejstarším oddílem jsme učili mladší děti zdravovědě, uzlování, šifrování, stavění stanů a ohnišť. Věřte, že získat si pozornost některých malých jedinců nebylo nejlehčí, a tak doufáme, že budou něco umět. O poledním klidu si vedoucí připravili úvodní scénku k etapové hře James Bond – Casino Želivka. Večer jsme pro inspiraci shlédli tématický film Casino Roayal. Mladší oddíly měly osobní setkání s prezidentem Snowem a začala jim celotáborová hra Hunger Games.
Vaše Koťátka.

Červenec5

Den pátý

Autor: Ivoš

Haló, haló, po delší odmlce se hlásí želivský zpravodaj.

Tábor si žije svým životem a drobné problémy nestojí ani za zmínku. Včera jsme vytáhly všechny lodě a velké děti celý den po řece sjížděly do Želiva. Další skupina řádila několik hodin v lanovém centru, no a ostatní dětičky si hrály po okolních lesích. Mrňousové zahájili etapovou hru s tématem o pravěkých lovcích.

Počasí nám stále přeje, nálada dětí i vedoucích je výborná. Sluníčko zahřívá naše údolí sice pomalu, ale jistě. Už teď je na teploměru 22°C a to je teprve 10hod. Dle předpovědi by dnes celý den mělo být krásně. Za chvilenku odjíždí část vedoucích připravovat louku na puťák. Ten by dle rámcového plánu měl začít zítra a to pro nejstarší děti. Po dvou dnech proběhne velké stěhování a louku obsadí malé děti. Dnešní program je jasný. První čtyři oddíly: dopoledne „Piráti a Lodě“, odpoledne koupání na Velké přehradě. Pětka – šestka: „Totemy“ a odpoledne etapová hra. Sedmička s osmičkou dopoledne „Hledání pokladu“ a odpoledne etapová hra. A nejmenší – devítka a desítka dopoledne „ Mokasín telegraf“ a odpoledne „ Výprava začíná“. Tak jim prosím držte palce, ať vše vyjde a děti se vrátí bez problémů a plní zážitků. Po návratu do tábora na děti čeká menší překvapení. Údržbář Pavel přidělal na všechny verandičky u chatek po dvou poličkách pro odkládání různých drobností.

P.S.  Bohužel se musíme omluvit, zatím nejsme schopni protlačit na web žádné fotografie. Internetové spojení je letos tak špatné a nestabilní, že po připojení a odeslání obrázků vždy spadne. I samotný text vkládáme na několikrát a trvá to velmi dlouho. Na to, jak se všichni operátoři kasají, že internet zrychlují a zlepšují, tak jsou stále místa na zemi, kde není vůbec signál anebo je hodně špatný.

Červenec3

Den třetí

Autor: Ivoš

Den třetí.

Po našem příjezdu se nic zajímavého nestalo. Děti se ubytovaly do chatek, vybalily své obrovské batožiny. Ano, obrovské. Některé děti mají opravdu velikánské tašky. Připadá mi to, jako by to ani nebyl tábor, ale hokejové mužstvo, kolik mají s sebou věcí. Jestli to takto půjde dál, budeme muset objednávat místo třech autobusů čtyři (jeden na kufry a tašky). Už teď máme problém se vejít, autobus má kapacitu padesát pět míst, jsou tři, tak to je celkem sto šedesát pět míst. Dětí je i s vedoucími celkem sto třicet, tak by mělo být ještě nějaké místo. Ale není. Snad ještě dlouho nenastane doba, tak jak zavedly letecké společnosti, kdy každý z pasažérů může mít zavazadlo pouze do patnácti kilogramů a ostatní kila nad, se platí.

No, trošku jsem se nechal unést, vás všechny asi zajímá to, co se zde děje. Máme stále teplo, slunko svítí a děti, když se nekoupou, tak se seznamují s okolím. V pátek jsme měli zahajovací táborák. Nejstarší oddíl pod vedením Ronyho se postaral o jeho přípravu. No a večer po nástupu Ohnivák provedl slavnostní podpálení vatry. O zpěv se z kraje postarali vedoucí a později se přidaly i děti. Kolem dvaadvacáté hodiny už byly všechny dětičky umyté a na vyhlášení večerky v postýlkách. Prostě nádherný pohodový den.

 V tomto duchu proběhla i sobota, jen večer byl zakončen diskotékou, na kterou se děti hodně těšily. Během dne jsme museli odpovídat stále na dotazy, zda určitě bude. Vlastně jedinou nepříjemností je to, že je hodně klíšťat. Jen za sobotu jich děti na sobě přinesly celkem padesát. Ale neděste se, přisátých bylo asi šest a ostatní pouze lezla po oděvech. Dětičky poctivě mažeme a stříkáme repelenty, tak by to mělo být dobré. Nic nezkazíte, když svým ratolestem pošlete v polovině pobytu další repelent. V nejhorším ho přivezou zpět domů. V noci ze soboty na neděli nám trošku pršelo. Teď je neděle odpoledne a od rána opět svítí slunko. Pravda, dnes není takové vedro jako ty dva dny předtím, ale ničemu to nevadí. Dvacet dva stupňů Celsia je úplně v pořádku. Hlavně, aby nám to takhle vydrželo po celou dobu. Chvilku po poledním klidu se u bazénu odehrála přestřelka mezi padouchem, neznámou kráskou a tajemnou EM. Po rozplynutí dýmu přifrčel na svém motocyklu agent 007 - James Bond a zraněnou krasavici odvezl někam do neznáma. Bohužel padouch odvlekl EM do lesa. Jak dopadne pátrání a právě zahájená celotáborová hra nejstarších oddílů se dozvíte v dalších dnech.

 P.S.

Právě jsem vybral dopisní schránku, tolik dopisů a pohlednic, které děti napsaly, snad ani neunesu a budu si na to muset vzít kolečko, abych je dopravil na místo, kde si je přebere pracovník České pošty.  Zítra je všední den a věřím, že až přijede pošťák, tak mě pro změnu zase zavalí poštou od vás rodičů. Přeji hezký závěr víkendu a těm, co si nevzali na pondělí volno, příjemný pracovní den. Nás zítra čeká LANOVÉ CENTRUM!!!!

 

Červenec1

Tak jsme konečně tady!!!

Autor: Ivoš

Konečně na místě

Zdravíme všechny rodiče a kamarády do Prahy. Cesta proběhla bez nejmenších problémů a táborníci už si vybalují zavazadla a zabydlují svá obydlí. Počasí je vynikající stejně jako nálada. Děti se těší na oběd a po obědě vyrazí do okolí.

Květen25

Než vyrazíme

Autor: Petr

Základní informace

Sraz na placeném parkovišti před zimní sportovní halou HC Slávia, Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice, vedle budovy Pražské energetiky, a.s., dne 1. července 2016 v 8:30 hod. Plánovaný odjez autobusů je v 9:00 hod.

Před odjezdem je potřeba předat příslušným vedoucím v nezalepené a podepsané obálce:

  1. Oboustrannou kopii průkazu zdravotní pojišťovny.
  2. Prohlášení o bezinfekčnosti – nesmí být starší než 1 den.
  3. Léky, které dítě užívá - v sáčku s vyznačením jména dítěte a přiloženým seznamem léků s přesným dávkováním
  4. Zálohu 100,- Kč (bankovku) – regul. poplatek u lékaře.