červenec 30

Želivka 2013, Ztráty a nálezy 3:

Autor: Petra

Dobrý den vážení rodiče,

prosím podívejte se, jestli vaše dítě omylem nepřivezlo dětskou nepromokavou bundu velikosti 120 (černá s modtrým obšitím zipů, kapes a lemováním rukávu). V případě, že jste ji nalezli kontaktujte prosím pana Mgr. Petra Dražila (602 171 194, petr.drazil@pre.cz).

červenec 30

Želivka 2013, Ztráty a nálezy 2:

Autor: Petra

Dobrý den vážení rodiče,

mezi další zapomenuté věci se řadí červený zavírací švýcarský nůž (logo PRE na čepeli). V případě, že nůž patří vám, ozvěte se paní Blance Petráňové viz kontakt níže.

červenec 24

Želivka 2013, Ztráty a nálezy:

Autor: Petra

Vážení rodiče,

i na letošním táboře zůstalo několik věcí, ke kterým se děti nepřihlásily. Jedná se o sandály velikosti 36 (předpokládám, že klučičí), barva hnědá a khaki. Dále růžovo-lososový větší ručník. A dvě čepice - kšiltovky (modrá se zelenou dvojkou a šedo-černá Nike). Pokud některá z věcí patří vašim dítkám, ozvěte se paní Blance Petráňové na e-mail blanka.petranova@pre.cz, nebo na telefonní číslo 267053354.

S přáním pěkného dne

Petra Slánská

červenec 16

Želivka 2013, Informace k odjezdu:

Autor: Petra

Dnešní den byl v táboře ve znamení Želivské pouti. Děti si nakoupily mnoho dárečků v papírnicví, občerstvily se v místní restauraci a vystřelily si růže na střelnici. Zítra nás už čeká jen závěrečný úklid a potom cesta domů. Příjezd je naplánován přibližně kolem 15:30 hodin před zimní sportovní halu Slavie - vedle budovy Pražské energetiky, a. s. - ulice Na Hroudě, Praha 10 - Strašnice. Je třeba počítat i s možností pozdnějšího příjezdu. Vše bude záležet na aktuální dopravní situaci na dálnici D1.

červenec 15

Želivka 2013, Pár slov rodičům:

Autor: Ivoš

Určitě Všichni dychtivě čekáte na další novinky a fotografie z tábora. Věřte, že se snažíme Vás informovat, co nejvíce to jde, ale bohužel rozsah našich aktivit a jejich bezproblémový chod nám neumožňuje každý den aktualizovat webové stránky. Jsme v lokalitě kde je, hodně špatný signál všech dostupných operátorů. Tak se také běžně stává, že dvě hodiny na web odesíláte fotografie, které jste ještě před tím dvě hodiny zmenšovali a upravovali. Ale při jejich odeslání se zhroutí připojení anebo i sám server. Jako další zdržování je každodenní se přehrabování ve veliké bedně „ Ztrát a nálezů“. Ano jsou to děti, je úplně jasné, že věci různě zapomenou, ztratí. Ale jejich vracení majitelům je nadlidský úkol. Doba trvání večerního nástupu je zhruba 15 až 20min. Tu samou dobu ale strávíme přehlídkou nalezených věcí. Dětem předvádíme čepice, mikiny, trička, bundy, boty, ponožky, trenky, kartáčky na zuby, šampóny, sponky, tužky, bloky, kalhotky, šátky atd.…, ale nikdo se k většině věcí nehlásí. A stačilo by tak málo. Řídit se pokyny, které všichni dostali se seznamem doporučených věcí. Podepsat, zmíněné svršky, nebo jen napsat iniciály.Co říci na závěr? Počasí nám přeje, děti jsou v pořádku a spokojené. Některé se těší domu a některé by zde ještě chvilenku zůstaly.

červenec 14

Želivka 2013, Želivská Olympiáda 2013:

Autor: Vojta

Včera se na Želivce konaly Olympijské hry podle tradic starořeckých antických olympijských her. Hry zahájil sám Zeus se svou družinou, všichni závodníci před ním složili přísahu, že budou soutěžit poctivě podle pravidel. Během dne byly k vidění kvalitní výkony všech sportovců. Soutěžilo se ve sprintu, střelbě, vrhu koulí, hodu míčem, plavání, skoku dalekém, přespolním běhu a běžecké štafetě, což byl zlatý hřeb programu. Večer proběhlo vyhlášení vítězů, z nichž každý sklidil zasloužené ovace. Společně se těšíme na příští ročník olympiády na Želivce, která se bude opět konat podle starověkého hesla Rychleji, Výše, Silněji!!!!!!!!!!!!!!!

červenec 12

Želivka 2013, Služební oddíl Koblížci s příchutí šišek hlásí::

Autor: Petra

V pátek 12. 7. 2013 dopoledne první dva oddíly hrály softball. Náš třetí oddíl měl službu. Ti, kteří neměli hlídku, hráli různé hry jako např. okna, čtverce, nebo třeba náš oblíbený ping-pong. Čtvrtý oddíl si jako dopolední program zvolil lanové centrum a trampolínu. Odpoledne oddíly 1 – 4 čekal výstup s kyslíkem do C4 (camp 4 na Mount Everestu). Po návratu jednotlivé týmy hrály deskové hry. Ostatní oddíly se připravovaly na Superstar a na Olympijské hry. Večer budeme mít koncert pod širým nebem, bude nám hrát hudební skupina Live Motive. Ptal jsem se pár lidí a všichni jsou na ně moc zvědaví, tak uvidíme, jaké to bude.

červenec 11

Želivka 2013, Služební oddíl Koláčci a Buchtičky hlásí:

Autor: Petra

Dne 11. 7. 2013 nás ráno před snídaní navštívil oddílový vedoucí a zeptal se nás, co bychom rádi dělali dopoledne a co odpoledne. Každý si mohl vybrat z devíti aktivit. Kdo je spíše na sport si vybral: elektrokola, míčové hry, nebo turistiku. Kdo má rád adrenalin si vybral lanové centrum, nebo slaňování. Sice bylo chladněji, ale někteří se nebáli a šli na vodní hrátky. Ten kdo rád odpočívá, tak šel na výtvarný kroužek a deskové hry. Byl to príma den.

červenec 11

Želivka 2013, Den zálib:

Autor: Ivoš

Jako každý rok, tak i letos v našem táborovém programu byl vymezen den, kde si naši svěřenci mohli zvolit svojí oblíbenou aktivitu. V táborovém itineráři je tento den označen jako „Den zálib“. Ten se skládá z dopoledního a odpoledního programu, kde se děti mohou do sytosti věnovat: turistice, sběru lesních plodin, slaňování ze skály, chůzi na laně, různým míčovým hrám, vodním hrátkám, výuce tance, výtvarné výchově, deskovým hrám, jízdě na kolech po okolí a protažení těla v sousedním, nově otevřeném Lanovém parku Želivka. Všichni vedoucí si předem připravili a vyzkoušeli své disciplíny a po ranním nástupu a rozdělení seznamů vyrazili na svá stanoviště. Největší nával byl u jízdních kol, protože to nejsou obyčejná kola, ale kola kouzelná. “Na kole snadno a bez námahy“ tak jednoduše lze definovat tato kouzelná kola.Jedná se totiž o elektrokola i s příslušenstvím, jejíž zapůjčení z CEPU, na jeden celý den, pro potřeby tábora zařídilo oddělení Public Relations. Jezdilo se celý den. Dá se říci, až do posledního voltu. Lanový park Želivka byl také plně vytížen, zájem mnohonásobně převyšoval kapacitu centra. Naštěstí, zde platilo rozhodující slovo obsluhujícího personálu, který dítě co nedosáhlo výšky 140 cm prostě na „lanáč“ nepustilo.Tak zde za dopoledne mohlo lézt pouze dvacet dětí a odpoledne také dvacet. Dopolední kontrola z Krajské hygienické stanice, která přepadla náš tábor ještě vše zkomplikovala. Den zálib v plném proudu a já se musel věnovat kontrole a tak celý chod tábora musela zvládnout má zástupkyně Petra sama. Naštěstí vše dopadlo dobře, jak kontrola papírů, kuchyně, sociálek, ale i celého tábora. Dobře dopadla i kontrola v ordinaci, kde je zajímala zdravotní dokumentace dětí a hlavně zpovídali naší paní doktorku Míšu a sestřičku Káťu. Holky byly pochváleny, že mají vše v naprostém pořádku. Aby tomu nebylo málo, tak dorazila návštěva z Pražské plynárenské. Sice ohlášená, ale zrovna nevhod. Petra ale vše vyřešila poslala je do okolí, aby si prohlédli všechna stanoviště. Jen cyklisty nedohnali, naše elektrokola byla rychlejší, než jejich plynové auto. Co říci na závěr. Dětem se den líbil, užily si všeho do sytosti, nikdo se nezranil a večer padly unaveny do postýlek a spaly až do rána. To samé platí i vedoucích!

červenec 10

Želivka 2013, Služební oddíl Andílci a Ďáblíci hlásí:

Autor: Petra

Dnes máme středu 10. července a služebním oddílem jsou nejmladší holčičky – Andílci a nejmladší kluci – Ďáblíci. Svědomitě hlídali celou noc tábor a v jeho ochraně a úklidu pokračují i dnes. Služba také zahrnuje přípravu dřeva pro další služební oddíl, takže děti vyrazily do lesa na dříví. Odpoledne čeká 6 oddílů etapová hra – putování po Americe a nejstarší oddíly pokračují v cestě na Mount Everest. Den zakončíme večerem plným hudby, tance a dobrých mravů.

červenec 8

Želivka 2013, Služební oddíl Čápata hlásí:

Autor: Petra

Ráno po budíčku všech vedoucích, praktikantů a dětí proběhla rozcvička. Ne však pro nejstarší oddíly a náš, služební oddíl Čápata. Starší děti měly totiž včera večer diskotéku a my službu. Když se všechny oddíly odebraly na svůj dopolední program, začali jsme velký úklid tábora. Posbírali jsme odpadky okolo vlajkového stožáru, na hřišti a okolo chatek. Poté jsme vyzkoušeli nové lanové centrum. Většina z nás sice nedosáhla požadované výšky 145cm, ale za pomoci obsluhy Lanového centra a našeho vedoucího Ondry s praktikantem Vojtou a jsme to všichni úspěšně dokončili. Po obědě a poledním klidu jsme pomohli dokončit doskočiště na Olympiádu a opět prošli tábor zda-li je čistý. Hlavní vedoucí Ivík nás poté požádal o prosekání a prořezání náletů (to zelený směrem k vodě za chatkou). Když jsme i to měli konečně hotovo, zaslouženě jsme si odpočinuli a zaskotačili v bazénu. Pak už jsme pouze dohlídali tábor a předali službu Ále a Příšerkám.

červenec 7

Želivka 2013, Nejmladší oddíly na puťáku:

Autor: Ivoš

V sobotu 6. července jsme spolu s ostatními mladšími oddíly odešli po snídani do divoké Indické džungle. Cestou jsme museli dávat pozor na největší kočkovité šelmy. Ano je jím Tygr Bengálský neboli Indický. Trasa přes nejdivočejší osadu Indie, Kordovsko se nám o trošičku více protáhla. Cíl byl v osadě Kletečná, zde jsme měli přespat ve stanech. Cesta se táhla a přepadli nás tygři, jedovatí hadi a divocí sloni. Díky nim jsme sešli z cesty. Dorazili jsme chvíli před 15. hodinou a pustili se do skvělého a zaslouženého oběda. Po jídle a krátkém odpočinku se pár otužilců pustilo na surfech do vody a ostatní šli pro dřevo, aby nám večer nebyla zima a ochránili se před nebezpečnou divou zvěří. Proto jsme udělali strážní oheň, kde jsme si za doprovodu kytar zazpívali. Počasí nám přálo celé dva dny, ale co se nám letos nejvíce líbilo, byly záchody, s kterými si někdo dal velikou práci a tak jediná obava z puťáku odpadla. Snad i toho hmyzu bylo letos méně. Cesta na další etapu byla bezproblémová a všichni jsme v pořádku dorazili do dalšího cíle. Musíme přece objet celý svět za 80 dní!!

červenec 6

Želivka 2013, Nejstarší oddíly hlásí zprávy z puťáku:

Autor: Petra

Už při cestě na místo našeho nového dočasného tábořiště jsme měli další část etapové hry. Vstupní kvíz byl velmi poučný (kdo by věděl, že Himaláj povyroste ročně o 6 cm?) a dost prozradil i o samotném Everestu. Večer jsme zapalovali ohně a zpívalo se. Druhý den dopoledne jsme si k obědu vařili knedlíky (nebo spíš noky) na ohních, které jsme si sami připravili. Odpoledne jsme závodili na surfových prknech a užívali mnoho srandy. Počasí nám přálo, po celou dobu puťáku bylo slunečno, takže jsme si ho užili do sytosti.

Dnes na puťák odešly také nejmladší oddíly. My starší jsme pro ně připravili dříví na ohneň a uklidili po sobě tábořiště, aby se malým dětem na puťáku líbilo stejně jako nám :-).

červenec 5

Želivka 2013, Svátek Cyrila a Metoděje:

Autor: Ivoš

Dnes je pátek, 5. července. Den, který slavíme jako příchod slovanských věrozvěstů Konstantina a Metoděje z daleké Soluně na Velkou Moravu. Ale málo kdo ví, že v českých a moravských zemích až do polovičky 19. století byli Cyril a Metoděj běžně označováni jako Crha a Strachota. Crha byl vlastním jménem Konstantin a teprve před svou smrtí vstoupil do kláštera, kde přijal řeholní jméno Cyrilus – tedy Cyril.Jeho bratr Michal, byl zpočátku byzantským státním úředníkem, teprve později když se stal mnichem, přijal jméno Methodius – tedy Metoděj.Crhou a Strachotou se stali až u nás, když jejich jména někdo v dávné minulosti špatně přeložilz latiny.Jak již jsem psal, výročí vyšlo právě na tento pátek.A je to právě 1150 let, co k nám přišli, ale to je tak dávná věc, že dále se o ní rozepisovat by bylo zbytečné. Vás spíše zajímá současnost. Kam až dorazila horolezecká výprava, která míří na Mount Everest. No věřte, že po dlouhém putování dorazily nejstarší oddíly do základního tábora pod obávanou střechu světa. Tábořiště u divoké řeky je skryte před zraky místních domorodců, a tak si členové jednotlivých expedic mohou drsnou přírodu nerušeně užívat.

červenec 4

Želivka 2013, Informace k webovým stránkám:

Autor: Petra

V případě, že se vám zobrazují fotky nesprávně, je nutné si každou fotografii aktualizovat stiskntutím klávesy ctrl+r, a tím docílíte správného zobrazení.

červenec 4

Želivka 2013, služební oddíl Swagerky hlásí:

Autor: Petra

Včera dne 3. 7. 2013 utvořily nejstarší oddíly skupinky na etapovku. Jedná se o etapovku „Cesta na Mount Everest“. Naše týmy měli za úkol vytvořit logo, vlajku, jméno a pokřik. Dále jsme si museli vymyslet a odprezentovat program tak, abychom získali co největší finanční příspěvek od sponzorů pro naši expedici. Odpoledne jsme si za tento finanční příspěvek pořídili pas, letenky, vízum, pojištění a povolení pro výstup na Mount Everest. Večer jsme si zahráli naši oblíbenou hru Žahouni.

červenec 3

Želivka 2013, služební oddíl Koblížci s příchutí šišek:

Autor: Ivoš

Zdravíme naše příznivce z Českomoravské vrchoviny.

Je krásné sluneční ráno, teploměr ukazuje právě 18°C ve stínu. Podle modrého nebe bez mráčků, to vypadá na další nádherný den. Děti jsou právě na rozcvičce a po následné, vydatné snídani vyrazí poznávat další přírodní krásy tohoto půvabného kraje. Jeho hlavním rysem jsou zalesněné hřbety kopců a zahloubená údolí a údolíčka, kterými protékají různé řeky, říčky a potůčky. Včera jsme jedním nádherným údolím dvakráte sjížděli čluny po řece až do Želiva. Voda je sice chladná, ale čistá a sjízdná. Musím konstatovat, že tento kraj je doslova stavěný pro letní dětské tábory. Dobře to ti naši předci vybrali. Dětem se zde líbí a užívají si fůry dobrodružství.

červenec 2

Želivka 2013, služební oddíl Koláčci a buchtičky hlásí:

Autor: Petra

Dnes ráno jsme nás vedoucí probudili v půl deváté a to nás překvapilo, protože budíček za normálních okolností bývá v osm. Nicméně je pravda, že včera byla diskotéka, takže jsme za každou minutku navíc ve vyhřátých postýlkách byli vděční. Po snídani jsme se učili táborové dovednosti, za které jsme sbírali body, které jsme pak uplatnili na večerní besedě, s zatím pro nás neznámým hostem. Naučili jsme se vázat uzly, rozluštit šifry a používat buzoly.

červenec 1

Želivka 2013, služební oddíl Caprčáci hlásí:

Autor: Petra

Po chladné noční hlídce prvního oddílu se celý tábor probudil do dalšího (už teplého) slunečného dne. Dopoledne šly menší oddíly hrát hry v lese, prostřední mezitím šifrovaly a nejstarší hrály sázku na černého koně a učily se s mapou. Odpoledne se nejstarší a nejmladší oddíly učily tábornické dovednosti a prostřední šly na Valchu. Večer nás čeká překvapení, všichni asi tušíme jaké bude a už se nemůžeme dočkat

Za vedoucí lze jen dodat, že všechny děti jsou zdravé a spokojené.

červen 30

Želivka 2013, aneb už to vypuklo

Autor: Petra

Dobré odpoledne vážení rodiče, prarodiče a přátelé,

dorazily jsme v pořádku, sluníčko nám svítí. Po dobrém obědě jsme si na chvilku odpočinuly a teď už poznáváme zdejší okolí. Večer nás čeká zahajovací táborák.

Brzy se zase ozveme.

Vaše děti :-)

Červen 1

Fotogalerie 2012

Autor: Franta

Pro ty, kdo se už nemůžou dočkat, je zde připomínka loňského roku ve fotografiích.